Narzędziownia

Od 2003 roku SPLAST inwestuje w narzędziownię, która wciąż prężnie się rozwija. W narzędziowni SPLAST są wykonywane formy multikomponentowe, formy do wtrysku z gazem, obtrysku oraz technologii Mucell o masie 20 T i wymiarach 1200 x 2000 mm. Obecne narzędziownia SPLAST  wykonuje ok. 120 form wtryskowych rocznie i jednocześnie zapewnia utrzymanie 1000 form pracujących we wtryskowniach SPLAST.
SPLAST zapewnia swoim klientom kompleksową realizację projektów już od momentu projektowania wyrobu oraz wsparcie techniczne przez cały okres realizacji. Posiadane wtryskarki o sile zwarcie od 40 – 2000 T pozwalają na wykonanie testów i produkcję seryjną.

Park maszynowy
Narzędziownia SPLAST dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym, a wyspecjalizowany zespół pracowników mierzy się z najtrudniejszymi zadaniami. Na chwilę obecną park maszynowy narzędziowni składa się z następujących urządzeń:

 1.  Frezarki numeryczne:

3-osiowe:

 • FADAL VMC 4525 HT
 • CME FS-3
 • YCM NDC -3018
 • HAAS VM8

5-osiowe:

 • OPS 650 INGERSOLL
 • HERMLE C42 U
 • HERMLE C52 U
 1. Drążarki elektroerozyjne:
 • GANTRY EAGLE 800
 • EXERON 313
 • EXERON 310
 • EXERON 316

*Uwaga! OPS 650 INGERSOLL + GANTRY EAGLE 800 stanowi zrobotyzowane centrum obróbcze z magazynem elektrod i palet

 1. Wycinarki drutowe
 • SODICK AQ 900 L
 • EXCETEK V 650
 1. Frezarka konwencjonalna FWS3Z
 2. Tokarka NC TUJ 630 MEF
 3. Przebijarka do otworów SODICK K1C
 4. Szlifierka do płaszczyzn G+H FS 1050 SC
 5. Szlifierka uniwersalna RUP 280
 6. Szlifierka ostrzałka do narzędzi AFFILATRICI 3M
 7. Piła taśmowa PILOUS ARG 290 PLUS
 8. Narzędzie pomiarowe: maszyna 3D ZEISS CONTURA G2
 9. Prasa do tuszowania MILLUTENSIL
 10. Myjnia ultradźwiękowa


Projektowanie
Etap projektowy prowadzony jest przy użyciu najnowszego oprogramowania CAD/CAM pod nadzorem doświadczonych konstruktorów i programistów. Cały proces projektowania odbywa się przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu nawet najbardziej złożone formy powstają sprawnie i szybko. R&D SPLAST pracuje na najnowocześniejszym oprogramowaniu SIEMENS NX 11, CATIA V5, MASTERCAM X8. Dla wykonywanych detali i form wtryskowych firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową włącznie z pomiarami 3D oraz dokumentacją  PPAP. Cały proces zarządzania projektem nadzorowany jest w systemie PLM (Product Lifecycle Management) Siemens Teamcenter 11, od koncepcji, poprzez zmiany, BOM aż do realizacji produkcyjnej.

Realizacje
W narzędziowni SPLAST są projektowane i wykonywane formy dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, meblarskiej jak również na potrzeby wtryskowni SPLAST. Obecnie jest realizowane rocznie ok. 120 nowych projektów.

Analiza i pomiary
Swoim klientom  SPLAST oferuje analizę Moldflow – symulację wtrysku. Problemy z wypełnieniem gniazda formy, jakością wypraski czy zbyt długim czasem cyklu po wykonaniu formy są do wyeliminowania, ale koszt takich operacji w skali roku jest wysoki. Oprogramowanie Autodesk Moldflow, jest narzędziem z rodziny oprogramowania CAE (Computer Aided Engineering), które na etapie projektu pozwala dostrzec i wyeliminować problemy związane z różnymi aspektami przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dzięki czemu można zminimalizować koszty ewentualnych poprawek form.
Dla wykonywanych detali i form wtryskowych firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową włącznie z pomiarami na maszynie 3D Zeiss.

 

Park maszynowy narzędziowni SPLAST
Park maszynowy narzędziowni SPLAST
Narzędziownia SPLAST

Aby być na bieżąco z ofertą oraz super ofertami, zapisz się do naszego newslettera.