Od 2003 roku SPLAST inwestuje w narzędziownię, która wciąż prężnie się rozwija. W narzędziowni SPLAST są wykonywane formy multikomponentowe, formy do wtrysku z gazem, obtrysku oraz technologii Mucell o masie 20 T i wymiarach 1200 x 2000 mm. Obecne narzędziownia SPLAST wykonuje ok. 120 form wtryskowych rocznie i jednocześnie zapewnia utrzymanie 1000 form pracujących we wtryskowniach SPLAST.
SPLAST zapewnia swoim klientom kompleksową realizację projektów już od momentu projektowania wyrobu oraz wsparcie techniczne przez cały okres realizacji. Posiadane wtryskarki o sile zwarcie od 40 – 2000 T pozwalają na wykonanie testów i produkcję seryjną.
Park maszynowy
Narzędziownia SPLAST dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym, a wyspecjalizowany zespół pracowników mierzy się z najtrudniejszymi zadaniami. Na chwilę obecną park maszynowy narzędziowni składa się z następujących urządzeń:
3-osiowe:
5-osiowe:
*Uwaga! OPS 650 INGERSOLL + GANTRY EAGLE 800 stanowi zrobotyzowane centrum obróbcze z magazynem elektrod i palet
Projektowanie
Etap projektowy prowadzony jest przy użyciu najnowszego oprogramowania CAD/CAM pod nadzorem doświadczonych konstruktorów i programistów. Cały proces projektowania odbywa się przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu nawet najbardziej złożone formy powstają sprawnie i szybko. R&D SPLAST pracuje na najnowocześniejszym oprogramowaniu SIEMENS NX 11, CATIA V5, MASTERCAM X8. Dla wykonywanych detali i form wtryskowych firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową włącznie z pomiarami 3D oraz dokumentacją PPAP. Cały proces zarządzania projektem nadzorowany jest w systemie PLM (Product Lifecycle Management) Siemens Teamcenter 11, od koncepcji, poprzez zmiany, BOM aż do realizacji produkcyjnej.
Realizacje
W narzędziowni SPLAST są projektowane i wykonywane formy dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, meblarskiej jak również na potrzeby wtryskowni SPLAST. Obecnie jest realizowane rocznie ok. 120 nowych projektów.
Analiza i pomiary
Swoim klientom SPLAST oferuje analizę Moldflow – symulację wtrysku. Problemy z wypełnieniem gniazda formy, jakością wypraski czy zbyt długim czasem cyklu po wykonaniu formy są do wyeliminowania, ale koszt takich operacji w skali roku jest wysoki. Oprogramowanie Autodesk Moldflow, jest narzędziem z rodziny oprogramowania CAE (Computer Aided Engineering), które na etapie projektu pozwala dostrzec i wyeliminować problemy związane z różnymi aspektami przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dzięki czemu można zminimalizować koszty ewentualnych poprawek form.
Dla wykonywanych detali i form wtryskowych firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową włącznie z pomiarami na maszynie 3D Zeiss.