Re-certyfikacja Best Managed Companies Deloitte

SPLAST po raz kolejny jedną z najlepiej zarządzanych firm prywatnych w Polsce! Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów II edycji plebiscytu Best Managed Companies, organizowanego przez Deloitte. Nasza firma uzyskała re-certyfikację tytułu z zeszłego roku.

Tym samym znaleźliśmy się w elitarnym gronie 17 przedsiębiorstw, które w ostatnich latach wykazywały się najwyższym stopniem innowacyjności i najlepszymi wynikami. To kolejne potwierdzenie słuszności przyjętej przez nas strategii.

Dziękujemy i gratulujemy pozostałym wyróżnionym!

IFS Business Transformation Award 2023

Z przyjemnością informujemy, że SPLAST został wyróżniony nagrodą IFS Business Transformation Awards 2023! Nasza firma wygrała w kategorii Technologiczne Partnerstwo Roku. „Partner” – to słowo znaczy dla nas dużo, ale w przypadku zwycięzcy tej kategorii mówię to z pełną odpowiedzialnością. Wyjątkowy klient, którego entuzjazm oraz zaangażowanie w realizację wdrożeń zasługuje na uznanie. Zawsze razem i zawsze na czas, niezależnie od wielkości czy poziomu zaawansowania projektu. Z przyjemnością wręczę nagrodę firmie SPLAST – mówił Grzegorz Gola, Dyrektor Sprzedaży IFS Poland & EE, przekazując pamiątkową statuetkę Agnieszce Sanockiej-Zajdel, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowej SPLAST.

Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!

 

Diamenty Forbesa 2023

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma znalazła się w rankingu Diamentów Forbesa 2023! O miejscu w zestawieniu decydowała dynamika rozwoju i wzrostu wartości przedsiębiorstw w ostatnich trzech latach. Pod uwagę brano także wyniki finansowe oraz odpowiednio niski współczynnik ryzyka współpracy z daną firmą. SPLAST już 8. raz został laureatem tego prestiżowego wyróżnienia, co tylko potwierdza naszą pozycję na rynku i słuszność decyzji biznesowych. Dziękujemy!

Godło Promocyjne Jakość Roku 2021

Najwyższa jakość wyrobów od lat jest wizytówką Grupy SPLAST. Wszelkie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne i wdrażane innowacje mają na celu podniesienie poziomu naszych wyrobów i zwiększenie zadowolenia klientów. Z dumą informujemy, że nasza praca po raz kolejny została doceniona! Nasz sprzęt ręczny do utrzymywania czystości został wyróżniony przez Fundację Qualitas Godłem Promocyjnym Jakość Roku 2021 w kategorii Produkt. Serdecznie dziękujemy!

 

Forum Firm Rodzinnych 2022

Magazyn Forbes we współpracy z Dun & Bradstreet Poland opublikowały zestawienie najcenniejszych rodzinnych przedsiębiorstw w Polsce. W gronie firm z Podkarpacia po raz czwarty znalazła się Grupa SPLAST, którą na rozdaniu nagród reprezentował Prezes Zarządu Marek Sanocki. W Rzeszowie oprócz uroczystej gali odbyła się także dyskusja na temat wyzwań stojącymi przez firmami rodzinnymi, zwłaszcza w kwestii inwestycji i strukturze aktywów.  

Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i gratulujemy pozostałym laureatom!

 

SPLAST wśród najlepiej zarządzanych firm Deloitte

Z przyjemnością informujemy, że SPLAST został wyróżniony podczas I edycji przyznawanych przez Deloitte nagród Best Managed Companies jako jedna z 20 najlepiej zarządzanych firm prywatnych w Polsce. Na uroczystej gali statuetkę w imieniu firmy odebrali Prezes Zarządu Grupy SPLAST Marek Sanocki oraz Dyrektor Handlowy Agnieszka Sanocka-Zajdel. Ogłoszenie laureatów poprzedzały warsztaty i dyskusje, podczas których analizowano wyniki firmy sięgające nawet 15 lat wstecz.

Badanym przez organizatora czynnikiem była także innowacyjność przedsiębiorstw, w tym liczba uzyskanych patentów i wdrażanych nowych technologii. Ostatnim kryterium rozpatrywania nominacji była kultura organizacyjna, na którą składają się m.in. poziom komunikacji wewnątrz firmy, postrzeganie przez klientów i kontrahentów oraz współpraca z instytucjami zewnętrznymi. Wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności strategii obranej przez Zarząd i realizowanej przez pracowników wszystkich działów Grupy SPLAST.         

Diamenty Forbesa 2022

Nasza firma już po raz siódmy została wyróżniona Diamentem Forbesa!  Miejsce w prestiżowym rankingu gwarantował poziom sprzedaży i zysku w latach 2016-2020, jak również wartość majątku spółek i realizowanych inwestycji. W Grupie SPLAST odnotowaliśmy wiele udanych projektów – m.in. akwizycje zakładów w Alsózsolca na Węgrzech i w Jaśle czy budowa farm fotowoltaicznych w Krośnie i w Jedliczu. Dziękujemy!

 

Gazele Biznesu 2021

Bardzo miło nam poinformować, że kolejny raz znaleźliśmy się w rankingu  Gazele Biznesu! Wyróżnienie przyznawane przez dziennik Puls Biznesu przeznaczone jest dla przedsiębiorstw, które w ciągu ostatnich trzech lat notowały stały wzrost sprzedaży i zysków, jak również transparentnie prowadziły swoją działalność. Ta nagroda to potwierdzenie naszej ciężkiej pracy. Dziękujemy!

SPLAST laureatem Bosch Global Supplier Award

Z dumą informujemy, iż nasza firma otrzymała nagrodę Bosch Global Supplier Award. To wyróżnienie przeznaczone jest dla podmiotów współpracujących z koncernem Bosch, którzy cechują się najwyższą jakością produkcji i dostawy produktów i usług. Z ponad 23 tysięcy firm z całego świata wyróżniono 46 przedsiębiorstw. SPLAST znalazł się w tym gronie jako jedyna spółka z Polski. Nasza firma odebrała nagrodę w kategorii „Zakupy bezpośrednie – dobra konsumpcyjne”. Dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie!

Sukces balonu SPLAST

Niezmiernie miło nam jest poinformować o fantastycznym sukcesie balonu SPLAST. Podczas  XXXVI Balonowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lesznie ekipa składająca się z Witolda Filusa i Jerzego Grzesińskiego zajęła I miejsce, tym samym zdobywając tytuł MISTRZÓW POLSKI. W czasie zawodów w dniach 9-12 września rozegrano 20 punktowanych konkurencji, które były jednocześnie zaliczane do Balonowego Pucharu Leszna. Jest to pierwszy mistrzowski tytuł wywalczony naszym balonem i to już w drugim sezonie od swojego debiutu. Pilotom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ambasador Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC

W dniu 31.01.2020 r. podczas rocznego spotkania z inwestorami Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC” nasza firma odebrała nagrodę Ambasador Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Dziękujemy!

Forum Firm Rodzinnych 2019

10 października 2019 r. w hotelu Bristol Tradition & Luxury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, na których FORBES wręczył wyróżnienia w rankingu „Forbesa” – Forum Firm Rodzinnych 2019. Z dumą informujemy, iż nasza firma po raz kolejny została wyróżniona w kategorii przedsiębiorstw z przychodem powyżej 100 mln w woj. podkarpackim!

Złote Godło QI 2019

Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2019 przyznała naszej firmie tytuł Laureata Programu, Złote Godło QI 2019 w kategorii QI ORDER oraz wyróżnienie specjalne - Złotą Perłę. Godło QI oraz statuetkę odebrał Dyrektor Jakości Grupy SPLAST pan Sebastian Piecha podczas Europejskiego Forum Biznesu w dniu 26.11.2019 w Katowicach.

Europejskie Forum Biznesu jest wydarzeniem wieńczącym doroczną edycję ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International. To największy i najbardziej prestiżowy ogólnopolski program ponadbranżowy, promujący jakość, który skupia grono przedsiębiorców,  instytucji i samorządów z całego kraju. Celem tego przedsięwzięcia jest wskazanie i uhonorowanie Godłem QI tych podmiotów, które przykładają dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów w zakresie jakości.

więcej w: http://forumbiznesu.pl/index.php?strona=10&id_kat=10105&punkty_ok=10105

Nagroda Podkarpackiego Klubu Biznesu „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój Podkarpacia”

Z dumą informujemy, iż podczas Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu  w dniu 22.11.2019 w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce otrzymaliśmy statuetkę PKB w kategorii „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój Podkarpacia”. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Grupy SPLAST Tadeusz Sanocki. Dziękujemy!

SPLAST – organizatorem pracy bezpiecznej

Nasza firma zatrudniająca na Podkarpaciu prawie 600 osób zdobyła II miejsce w wojewódzkiej XXVI edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Firma SPLAST podobnie jak pozostałe firmy biorące udział w konkursie, została poddana szczegółowej weryfikacji formalnej. Komisja Konkursowa dokonała także audytu pod kątem przestrzegania zasad BHP. Wynik uplasował firmę SPLAST na drugiej pozycji w kategorii zakłady pracy powyżej 251 zatrudnionych w Podkarpackiem!

W dniu 15.11.2019 podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie statuetkę „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” odebrała Jadwiga Trybus - Kierownik Działu Organizacyjno-Kadrowego Grupy SPLAST.

20-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie

Z okazji 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie odebraliśmy z rąk Pana Rektora prof. dr hab. Grzegorza Przebindy statuetkę z podziękowania za wieloletnią współpracę z uczelnią. Bardzo wielu absolwentów krośnieńskiej PWSZ to pracownicy Grupy SPLAST. Dziękujemy!

Orły 2019

Już po raz kolejny SPLAST znalazł się na liście Orłów Wprost. Podczas gali zorganizowanej 17.09.2019 w Rzeszowie odebraliśmy tę zaszczytną nagrodę. Tytuł Orła Wprost jest przyznawany wspólnie przez redakcję Wprost oraz wywiadownię gospodarczą Bisnode. Pod uwagę brane są wyniki finansowe za ostatnie trzy lata, takie jak przychody i zyski, dodatkowo Bisnode sprawdza, czy kandydaci do nagrody nie są notowani na listach nierzetelnych płatników. Pod lupę brana jest także rentowność.  Nasza firma ponownie znalazła się na liście najlepszych firm Podkarpacia!

więcej w: https://orly.wprost.pl/laureaci/2019/podkarpackie

Nagroda Prezydenta Miasta Krosna

Z ogromną dumą informujemy, iż podczas VIII Balu Charytatywnego „Otwartych Serc”, który odbył się 2 lutego 2019 r. w Krośnie Prezes Grupy SPLAST Tadeusz Sanocki odebrał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wrażliwość na potrzeby społeczne Krosna i jego mieszkańców. Podczas odbioru nagrody usłyszeliśmy wiele wspaniałych opinii na temat działalności charytatywnej Prezesa SPLAST, m.in.: Jest to niepowtarzalna osobowość o wyjątkowej wrażliwości społecznej. Osoba niezwykle życzliwa, która poprzez swoją aktywność jednoczy ludzi do wspólnego działania – podkreślił Prezydent Krosna Piotr Przytocki. Wspiera działające na terenie miasta kluby sportowe, angażuje się w organizowane w mieście wydarzenia sportowe i kulturalne. Firma współpracuje też z lokalnymi placówkami edukacyjnymi, realizując autorskie programy nauczania. Praktyki w SPLAST odbywają studenci krośnieńskiej PWSZ – dodał Zastępca Prezydenta Bronisław Baran.

Wybitny Eksporter Roku 2018

W dniu 22 listopada 2018 na uroczystej gali, która odbyła się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie została rozstrzygnięta XVI edycja Konkursu „Wybitny Eksporter Roku 2018”.
Nasza firma po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów. To dowód uznania za osiągnięcia w zakresie rozwoju eksportu naszych produktów. Jest to także ukoronowanie naszego dotychczasowe zaangażowania i strategii rozwoju firmy nastawionej na działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku naszego regionu oraz Polski na arenie międzynarodowej. Głównym celem Konkursu „Wybitny Eksporter Roku 2018” jest promocja eksporterów i ich produktów, marek oraz branż, zarówno w regionie, kraju, jak i za granicą. Konkurs „Wybitny Eksporter Roku 2018” jest największym i zarazem jedynym tego typu niekomercyjnym przedsięwzięciem w Polsce. Objęcie tego konkursu Honorowym Patronatem przez Ministra Rolnictwa i Wsi, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Marszałków Województw podkreśla prestiżowy i ogólnopolski charakter tej inicjatywy.
Grupa SPLAST od wielu lat realizuje proeksportową politykę firmy, z dużym sukcesem sprzedając swoje produkty do wielu krajów europejskich, a także z sukcesem zdobywa coraz nowe rynki zbytu na świecie. Aktualnie eksport naszych produktów sięga ponad 65% ogólnej sprzedaży i stale odnotowujemy tendencję wzrostową.
Medal „Wybitny Eksporter Roku 2018” to prestiżowa nagroda, przyznana całemu naszemu zespołowi za trud i konsekwencję w dążeniu do celu oraz za realizowanie polityki ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Pliki do pobrania

Les Higiena Sp. z o.o. świętuje 25-lecie

Nasz dystrybutor profesjonalnego sprzętu do utrzymywania czystości świętował 18 października 2018 r. 25-lecie. A przy okazji nasz partner docenił naszą współpracę. Dziękujemy!

Rzetelny Pracodawca 2018

Z dumą informujemy, iż podczas VI Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się 24 i 25 września w Poznaniu nasza firma otrzymała tytuł Rzetelny Pracodawca 2018 mając na uwadze nasze działania w zakresie polityki popracowniczej. Dziękujemy!

Pliki do pobrania

Forum Firm Rodzinnych 2018

20 września 2018 r. w Hotelu Starym w Krakowie odbyła się  uroczysta gala z okazji ogłoszenia wyników rankingu Firm Rodzinnych 2018 organizowanego przez redakcję Forbes Polska. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody najszybciej rosnącym i najbardziej wiarygodnym firmom rodzinnym w województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Z dumą informujemy, iż zdobywcą 3 miejsca w kategorii przedsiębiorstw z przychodem powyżej 100 mln w woj. podkarpackim została nasza firma!

Orły 2018

Zestawienie Orłów Wprost tworzą firmy, które osiągają najlepsze wyniki finansowe. Partnerem redakcji w opracowaniu listy jest wywiadownia gospodarcza Bisnode. Zestawienie ma charakter ogólnopolski, natomiast gale wręczenia nagród organizowane są w poszczególnych regionach. 10 września 2018 r. odbyła się uroczystość w Rzeszowie, podczas której zostali uhonorowani laureaci z województwa podkarpackiego. Z dumą informujemy, iż również nasza firma znalazła się na liście Orłów Wprost!

Więcej można zobaczyć w:
https://youtu.be/9vnSF7BjcW8

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich

W dniu 13 czerwca 2018 r. w Sali „Pod Kopułą” Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbyła się XVI Konferencja Programowa Stowarzyszenia Eksporterów Polskich zorganizowana przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Marszałków Województw.

Z dumą informujmy, iż Prezes Grupy SPLAST – Tadeusz Sanocki został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w zakresie budowania marki produktowej. Gratulujemy!

Diamenty Forbesa 2018

W dniu 17 maja 2018 w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Diamentów Miesięcznika Forbes dla firm z województwa podkarpackiego. W jedenastej edycji Diamentów redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Analitycy i eksperci wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską, która w ocenie łączy metodę majątkową i dochodową.

Z przyjemnością informujemy, iż jedna z naszych spółek: SPLAST Sp. z o.o. odebrała w Rzeszowie Diament Forbesa w kategorii 50-250 mln zł przychodu. Na liście ogólnopolskiej znalazła się na 128 miejscu, na Podkarpaciu na 3!  Dziękujemy!

Recognition Award

We are very proud to announce that during the celebration of the 10th anniversary of UTC's operations / plant in Ropczyce, our company has been recognized as a supplier of UTCC CCS for quality and development in the years 2010-2016. It is the greatest joy when the customers appreciate us ... Thank you very much!

Zasłużony dla Politechniki Rzeszowskiej

Z przyjemnością informujemy, iż Prezes SPLAST -  Tadeusz Sanocki został odznaczony medalem Zasłużony dla Politechniki Rzeszowskiej. Medal z rąk rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego podczas inauguracji 67 roku akademickiego odebrała w imieniu Prezesa Tadeusz Sanockiego Dyrektor Handlowy Agnieszka Sanocka-Zajdel. Przyznane przez Senat PRZ wyróżnienie jest ukoronowaniem wieloletniej już i bardzo udanej współpracy z Politechniką. Dziękujemy!

Wybitny Eksporter Roku 2016

Miło nam poinformować, że nasza firma po raz kolejny znalazła się wśród krajowych championów i została nagrodzona za wybitne osiągnięcia eksportowe. Otrzymała tytuł „Wybitny Eksporter Roku 2016” oraz List Gratulacyjny i Medal Stowarzyszenia Eksporterów Polskich.

W Liście Gratulacyjnym Stowarzyszenie Eksporterów Polskich podziękowało Prezesowi Tadeuszowi Sanockiemu "za zaangażowanie w działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku Polski w kraju i na arenie międzynarodowej". Nagroda ta to dla Grupy SPLAST kolejny dowód uznania za bardzo dobre wyniki i zaangażowanie w rozwój eksportu. To niewątpliwy sukces zarówno Zarządu, jak i wszystkich pracowników Grupy.  Jesteśmy dumni z tego, że naszą działalnością eksportową budujemy pozytywny wizerunek polskiej gospodarki w kraju i na arenie międzynarodowej. 

Promocja Kształcenia Zawodowego

Z przyjemnością informujemy, iż Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC docenił naszą wieloletnią współpracę z uczelniami technicznymi oraz lokalnymi szkołami średnimi w kwestii tworzenia kierunków kształcenia oraz programów nauczania dostosowywanych do realnych potrzeb gospodarki i przyznał naszej firmie wyróżnienie w kategorii Promocja Kształcenia Zawodowego podczas corocznego „Spotkania z Inwestorami SSE EURO-PARK MIELEC" w 17.01.2017 w Rzeszowie. Dziękujemy!

Krośnieńska Nagroda Gospodarcza 2015

W dniu 27.10.2015 z rąk Prezydenta Miasta Krosna odebraliśmy nagrodę w konkursie Krośnieńska Nagroda Gospodarcza 2015 w kategorii Inwestor. Kryterium decydującym o przyznaniu nagrody w kategorii „Inwestor” była wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na terenie Krosna. Zostaliśmy docenieni przez Krosno za nasze ponad 40-milionowe inwestycje w latach 2013-2014 oraz utworzenie w Krośnie 85 nowych miejsc pracy. Dziękujemy!

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2015

Z dumą informujemy, iż 24.10.2015 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego nasza firma odebrała z rąk V-ce Marszałka Województwa Podkarpackiego statuetkę konkursu Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2015 w kategorii Firm Średnich. Celem konkursu jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm Podkarpacia, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są wzorem dla innych. Nasza firma została szczególnie doceniona za wartość inwestycji w latach 2014-2015, innowacyjność i nowoczesność technologii oraz sponsoring, działalność charytatywną i na rzecz społeczności lokalnej. Dziękujemy za docenienie!

Złoty Mecenas 2015 Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie

W dniu 23.10.2015 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się II Gala z Okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia, którego organizatorem był Wojewódzki Szpital Podkarpacki we współpracy z Fundacją „Czyń Dobro, Mimo Wszystko”. Podczas Gali mieliśmy przyjemność odebrać statuetkę z tytułem „Złoty Mecenas Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II”. Dzięki m.in. naszej ofiarności zostały znacznie poprawione warunki socjalne Oddziału Opieki Paliatywnej oraz Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego, w których w głównej mierze przebywają osoby starsze oraz osoby obłożnie chore. Wyposażaliśmy Oddział Paliatywny w wysokospecjalistyczne łóżka oraz świetlice i pokój Terapii Zajęciowej w nowe meble.

Podkarpacka Budowa Roku 2014

Z przyjemnością informujemy, iż nasza nowa siedziba w Krośnie przy ul. Lotników 13 została zauważona przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przyznając w dniu 7.10.2015 tytuł Podkarpacka Budowa Roku 2014 w kategorii Obiekty Przemysłowe. W uzasadnieniu decyzji kapituły czytamy: Jest to bardzo innowacyjny obiekt, należący do grona nielicznych konstrukcji na Podkarpaciu, które spełniają kryteria ekologicznych i inteligentnych budynków.  W obiekcie zastosowano szereg kreatywnych i nowoczesnych rozwiązań, które optymalizują zarówno procesy produkcyjne jak i zapewniają wysokie standardy bezpieczeństwa oraz komfort pracowników przy znaczącej oszczędności zużycia nośników energii... Dziękujemy!

Diamenty Forbesa 2015

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza firma już po raz kolejny znalazła się na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w kategorii firm o poziomie przychodów 50 - 250 mln PLN w województwie podkarpackim. Wyróżnienie "Diamenty miesięcznika Forbes" przyznawane jest firmom, które:

 • są rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),
 • mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami,
 • wykazują się dodatnim wynikiem finansowym.

Gazela Biznesu 2014

Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma już po raz kolejny z kolei została zaliczona w poczet Gazel Biznesu. Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom. Główne kryteria rankingu to stały wzrost obrotów w ostatnich trzech latach i osiągane zyski. Nagradzane firmy muszą również wyróżniać się dobrą reputacją i uczciwością w prowadzeniu biznesu.

Wybitny Eksporter Roku 2014

W dniu 20 listopada 2014 r. odbył się XII Kongres Eksporterów Polskich zorganizowany przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie, pod Honorowym Patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Wicemarszałka Sejmu RP Eugeniusza Grzeszczaka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego  oraz Marszałków Województw. Podczas kongresu  ogłoszono listę firm uhonorowanych Medalami „Zasłużony dla Eksportu” i z dumą informujemy, iż wśród 83 największych polskich eksporterów znalazła się nasza firma, której wręczono List Gratulacyjny oraz Puchar „Wybitny Eksporter Roku 2014”.

Dobry Wzór 2014

Z dumą informujemy, iż nasz wózek PIKO I TSPK-0001 został nominowany do ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2014 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Nasz wózek  PIKO znalazł się w gronie kilkunastu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości z obszarów sfery domu, sfery pracy, sfery publicznej i sfery usług. 

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu Dobry Wzór zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Wzorowe Podkarpackie 2013

Z dumą informujemy, iż po raz kolejny zostały docenione nasze nowe produkty! 12 grudnia 2013 r. podczas XXII Forum Innowacyjności ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2013. Celem konkursu organizowanego przez spółkę INNpuls z Rzeszowa pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego jest wyróżnienie firm stosujących rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego w praktyce gospodarczej. Przyznany tytuł ma służyć promocji podkarpackich produktów łączących innowacyjność, kreatywność i technologię. I tak decyzją Komisji Konkursowej nasza linia produktowa ComfortSplast przeznaczona przede wszystkim dla branży HoReCa otrzymała wyróżnienie II edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2013. To już kolejna nagroda dla naszej innowacyjnej linii produktowej 

Dobry Wzór 2013

Z dumą informujemy, iż nasze produkty z linii ComfortSplast zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2013 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Nasze zestawy znalazły się w gronie kilkunastu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości z obszarów sfery domu, sfery pracy, sfery publicznej i sfery usług.
 

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu Dobry Wzór zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

I doceniają nas dostawcy...

Miło nam poinformować, iż odebraliśmy z rąk właścicieli firmy ENGEL dyplom z podziękowaniami za współpracę. Miło być docenionym, szczególnie, iż wiemy, iż ENGEL jest niewątpliwie liderem na światowym rynku w zakresie produkcji najbardziej zaawansowanych technologicznie wtryskarek!

Wzorowe Podkarpackie 2012

Z dumą informujemy, iż po raz kolejny zostały docenione nasze nowe produkty! 18 grudnia 2012 r. podczas XXI Forum Innowacyjności ogłoszone zostały wyniki pierwszej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2012. Celem konkursu organizowanego przez spółkę INNpuls z Rzeszowa pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego jest wyróżnienie firm stosujących rozwiązania z zakresu wzornictwa przemysłowego w praktyce gospodarczej. Przyznany tytuł ma służyć promocji podkarpackich produktów łączących innowacyjność, kreatywność i technologię. I tak decyzją Komisji Konkursowej laur zwycięzcy w tegorocznej edycji otrzymała nasza firma za linię produktów AquaSplast. Członkowie Komisji docenili nasze „kompleksowe podejście do idei wzornictwa przemysłowego i skuteczne oraz konsekwentne jej wdrażanie do produkcji”.

To już kolejna nagroda dla naszej innowacyjnej linii produktowej

Doceniają nas klienci…

Miło nam poinformować, iż jeden z naszych czołowych klientów – BOSCH docenił nasze wybitne kompetencje techniczne oraz nasz serwis przyznając nam na corocznym spotkaniu dostawców w Niemczech specjalny dyplom. Niezwykle ważne jest dla naszej firmy zadowolenie naszych klientów z wzajemnych relacji i tym szczególnie cieszy takie uznanie!

Firma na PLUS+

Z przyjemnością informujemy, iż nasz dostawca ABPLANALP przyznał nam tytuł Firma na PLUS + w kategorii Wizje i innowacje - "Innowacyjność to przyszłość" za nasze niestandardowe działania w realizacji swojej strategii. Nasza firma to, wg Abplanalp, firma, która w pełni wykorzystuje swój potencjał rynkowy, a swój sukces zawdzięcza kreatywności.

Wybitny Eksporter 2012

Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma uhonorowana została przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich tytułem Wybitny Eksporter Roku 2012 za Eksportowy Produkt Roku 2012 (czyli profesjonalny sprzęt do utrzymywania czystości) - czym doceniła już po raz drugi z rzędu udział naszej firmy w eksporcie globalnym polskich produktów.

QUALITY INTERNATIONAL - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 2012

Z największą przyjemnością informujemy, iż Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2012 przyznała naszej firmie już po raz piąty tytuł Laureata oraz godło "QUALITY INTERNATIONAL - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 2012" w kategorii "QI ORDER - zarządzanie najwyższej jakości". Najwyższa Jakość QI jest przyznawana polskim firmom posiadającym czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu oraz mogącym poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie.

Patronat nad Quality International, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Podstawą do przyznania wyróżnienia są oficjalne dane oraz opinie organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów. Medal wraz z dyplomem oraz listem gratulacyjnym odebraliśmy podczas Gali Biznesu w dniu 28.09.2012 w Poznaniu.

Pliki do pobrania

Diamenty Forbesa 2012

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza firma już po raz kolejny znalazła się na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w kategorii firm o poziomie przychodów 50 - 250 mln PLN w województwie podkarpackim. Wyróżnienie "Diamenty miesięcznika Forbes" przyznawane jest firmom, które:

 • są rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),
 • mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami,
 • wykazują się dodatnim wynikiem finansowym.

Super Gazela Biznesu 2011

Z przyjemnością informujemy, 8 marca br w Krakowie odebraliśmy zaszczytny tytuł Super Gazeli, ponieważ nasza firma już po raz dziesiąty z kolei została zaliczona w poczet Gazel Biznesu. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom. Główne kryteria rankingu to stały wzrost obrotów w ostatnich trzech latach i osiągane zyski. Tytuł Gazeli Biznesu zarezerwowany jest dla firm, które rozwijają się szybko, lecz stabilnie - notując niezależnie od warunków gospodarczych stały wzrost.  Nagradzane firmy muszą również wyróżniać się dobrą reputacją i uczciwością w prowadzeniu biznesu.

Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju - 2011

Z dumą informujemy, iż Kapituła konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji  i Rozwoju” pod patronatem Ministerstwa Nauki oraz Szkolnictwa Wyższego,  Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przyznała naszej firmie tytuł  „Regionalny Lider Innowacji  i Rozwoju - 2011”

 1. W kategorii „ Innowacyjny produkt” za linię produktową assepticosplast wykonaną w technologii antybakteryjnej
 2. W kategorii „Innowacyjna firma” za całokszałt innowacyjnych działań SPLAST.

Wybitny Eksporter Roku 2011

Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma uhonorowana została prze z Stowarzyszenie Eksporterów Polskich tytułem Wybitny Eksporter Roku 2011 za Eksportowy Produkt Roku 2011 (czyli profesjonalny sprzęt   do utrzymywania czystości) - czym doceniła udział naszej firmy w eksporcie globalnym polskich produktów.

Dobry Wzór 2011

Z dumą informujemy, iż nasze produkty z linii AquaSplast zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2011 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.  Nasze zestawy znalazły się  w gronie kilkunastu  polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości z obszarów sfery domu, sfery pracy, sfery publicznej i sfery usług.

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu Dobry Wzór zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Najwyższa Jakość Quality International 2011

Z największą przyjemnością informujemy, iż Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2011 przyznała naszej firmie tytuł Laureata oraz złote godło „QI PRODUCTS -  produkt najwyższej jakości” za linię opatentowanych przez SPLAST produktów AssepticoSplast® wykonanych w technologii antybakteryjnej. Złote godło „QI PRODUCTS -  produkt najwyższej jakości” przyznawana jest polskim firmom produkującym wyroby na najwyższym, światowym poziomie. Patronat nad Quality International, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000  oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Podstawą do przyznania wyróżnienia są oficjalne dane oraz opinie organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

Diamenty Forbesa 2011

Mamy zaszczyt również poinformować, iż nasza firma po raz kolejny znalazła się na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w kategorii firm o poziomie przychodów 50 - 250 mln PLN w województwie podkarpackim. Wyróżnienie "Diamenty miesięcznika Forbes" przyznawane jest firmom, które najbardziej dynamicznie zwiększają swoją wartość. Metoda wyceny wartości firm uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm.

Gazela Biznesu 2010

Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma już po raz dziewiąty z kolei została zaliczona w poczet Gazel Biznesu. Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom. Główne kryteria rankingu to stały wzrost obrotów w ostatnich trzech latach i osiągane zyski. Nagradzane firmy muszą również wyróżniać się dobrą reputacją i uczciwością w prowadzeniu biznesu.

Innovation Awards Program 2010

Z przyjemnością informujemy, iż SPLAST wraz z Hutchinson Paulstra, ThyssenKrupp Tallent oraz DuPont Automotive został finalistą Innovation Awards Competition przyznawaną w USA przez Automotive Division z Society of Plastics Engineers (SPE).  Innovation Awards Competition to najstarsze i najbardziej uznane wyróżnienie w branży motoryzacyjnej tworzyw sztucznych. Nagroda ta przyznawana jest za najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Otrzymaliśmy go wraz z naszymi partnerami biznesowymi za  innowacyjne zastosowanie elastomeru termoplastycznego w zawieszeniu silnika.

Jesteśmy tym bardziej dumni z nagrody, iż jesteśmy jedną z pierwszych polskich firm docenionych przez  SPE Automotive!

Perła QI 2010

W dniu 14 października, o godzinie 15.00 w hotelu Qubus Prestige w Katowicach  rozdaniem medali zakończyła się czwarta edycja Programu QI Najwyższa Jakość 2010 realizowanego pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000. W tym roku Kapituła Programu QI 2010 nagrodziła 6 podmiotów nagrodami dodatkowymi, specjalnymi – Perłami QI. To nagroda specjalna, przyznawana podmiotom, które przez 3 kolejne lata z rzędu poddawały się weryfikacji w Programie Najwyższa Jakość QI i zdobywały tytuł Laureata. Z dumą informujemy, iż  SPLAST znalazł się wsród tych 6 wyróżnionych firm otrzymując specjalną statuetkę PERŁA QI.

Skrzydła Biznesu 2010

Z przyjemnością informujemy, iż firma nasza otrzymała zaszczytne wyróżnienie w kategorii Skrzydła Biznesu.

Skrzydła Biznesu to nowy ranking firm, którym partnerzy biznesowi mogą zaufać, które potrafią rozwijać się pomimo trudnych warunków rynkowych i które rozwój swój opierają na wykorzystywaniu innowacji. Takie firmy przetrwają każdą, nawet najgorszą gospodarczą zawieruchę. I za taką firmę uznany został właśnie przez Gazetę Prawną i Ministerstwo Gospodarki SPLAST!

Dobry Wzór 2010

Z przyjemnością informujemy iż nasze stelaże płaskie systemu KLIK zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2010 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego  pod patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

Nasze produkty znalazły się w gronie kilkudziesięciu najwyższej jakości polskich i zagranicznych wyrobów z obszarów sfery domu, sfery pracy, sfery publicznej i sfery usług.

Gazela Biznesu 2009

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z dynamicznym rozwojem firma nasza już po raz ósmy z kolei została zaliczona w poczet Gazel Biznesu. Wyróżnienie to otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Tytuł Gazeli Biznesu zarezerwowany jest dla firm, które rozwijają się szybko, lecz stabilnie - notując niezależnie od warunków gospodarczych stały wzrost.

Diamenty Forbesa 2010

Mamy zaszczyt poinformować, iż SPLAST Sp. z o.o. kolejny raz znalazł się na liście polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość w kategorii firm o Poziomie przychodów 50 - 250 mln PLN w województwie podkarpackim. Wyróżnienie "Diamenty miesięcznika Forbes" przyznawane jest firmom, które najbardziej dynamicznie zwiększają swoją wartość. Metoda wyceny wartości firm uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. 

QUALITY INTERNATIONAL - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 2010

Z największą przyjemnością informujemy, iż Kapituła Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2010 przyznała naszej firmie tytuł Laureata oraz złote godło "QUALITY INTERNATIONAL - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 2010" w kategorii "QI ORDER - zarządzanie najwyższej jakości".

Najwyższa Jakość QI jest przyznawana polskim firmom posiadającym czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu oraz mogącym poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Patronat nad Quality International, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Podstawą do przyznania wyróżnienia są oficjalne dane oraz opinie organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

BIG PLASTICS 2009

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 23 marca 2010 PLASTICS online ogłosił BIG PLASTICS - ranking finansowy największych przetwórców tworzyw sztucznych w Polsce. SPLAST znalazł się już na 56 pozycji największych wtryskownii w Polsce!

Diamenty Forbesa 2009

Z przyjemnością informujemy, iż firma nasza zaliczona została do grupy Diamenty Forbesa czyli wpisana została na listę polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość. Zestawienie Diamenty Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun&Bradstreet. W aktualnym, już trzecim z kolei rankingu znalazły się firmy, które najbardziej dynamicznie zwiększały swą wartość w latach 2006-2008. Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków. SPLAST został wyróżniony w kategorii firm o poziomie przychodów 50-200 mln zł.

DOBRA FIRMA 2008 – LIDER SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI

Z przyjemnością informujemy, iż firma nasza otrzymała tytuł LIDERA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI - DOBRA FIRMA 2008 przyznany przez Kapitułę Programu pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk za szerzenie założeń CSR (czyli Corporate Social Responsibility – odpowiedzialność społeczna biznesu) według których SPLAST Sp. z o.o. w swojej strategii dobrowolnie uwzględnia interesy społeczne, ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami: klientami, pracownikami i społecznością lokalną.

Cieszymy się ,iż nasze starania w zakresie wzajemnych pozytywnych relacji społecznych zostały docenione.

Gazela Biznesu 2008

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z dynamicznym rozwojem firma nasza już po raz siódmy z kolei została zaliczona w poczet Gazel Biznesu.

Złoty Laur Klienta 2008

Miło nam poinformować, że nasza firma została wyróżniona prestiżową nagrodą Złoty Laur Klienta 2008. SPLAST pokonał rywali i zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Profesjonalny Sprzęt do utrzymywania czystości” potwierdzając pozycję lidera rynku czystościowego.

 „Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z otrzymanej nagrody - mówi Tadeusz Sanocki - Prezes Zarządu. Bardzo dziękuję naszym klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Jest to bardzo ważne wyróżnienie gdyż uwiarygodnia nas jako producenta.”

Konkurs Laur Klienta to program konsumencki, który pozwala wyłonić marki najwyżej cenione przez Polaków. Respondenci w wypełnianych ankietach oceniają przede wszystkim jakość i gwarancję produktu, jego innowacyjność oraz chęć rekomendacji. Przeprowadzone badania wykazały, że marka SPLAST jest dobrze rozpoznawana, budzi pozytywne skojarzenia i jest ona godna polecenia.

Pozostałe wyróżnienia (lata ubiegłe)

SPLAST został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami i tak m.in.:

 • 1997 r. - Solidny Partner
 • 2000 r. - nagroda Ministra Gospodarki za Najlepsze Średnie Przedsiębiorstwo Eksportujące
 • 2000 r. - Przedsiębiorstwo Fair Play
 • 2001 r. - Przedsiębiorstwo Fair Play
 • 2002 r. - Złoty certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play
 • 2003 r. - Gazela Biznesu
 • 2003 r. - Podkarpacka Nagroda Gospodarcza
 • 2004 r. - Gazela Biznesu
 • 2004 r. - Panteon Polskiej Ekologii
 • 2005 r. - nominacja do Huzara Europy - ambasadora polskiego biznesu na rynku europejskiego
 • 2005 r. - nominacja do godła TERAZ POLSKA za nową linię wózków z tworzywa sztucznego do sprzątania na mokro
 • 2005 r. - Gazela Biznesu
 • 2006 r. - Znak Dobry Wzór 2005 za nową linię wózków z tworzywa sztucznego do sprzątania na mokro
 • 2006 r. - Gazela Biznesu
 • 2006 r. - Innowator Podkarpacia za technologię produkcji "Subframe Plastic Front Cash Plug"
 • 2007 r. - WEHIKUŁ CZASU województwa podkarpackiego - Ranking Najzdrowszych Przedsiębiorstw
 • 2007 r. - FIRMA EUROPEJSKA województwa podkarpackiego w kategorii innowacyjny produkt
 • 2007 r. - Gazela Biznesu
 • 2008 r. - Laureat QI PRODUCT - produkt najwyższej jakości QUALITY INTERNATIONAL FORUM JAKOŚCI 2008 za Wózki z tworzywa sztucznego do profesjonalnego sprzątania na mokro
 • 2008 r. - SOLIDNY PRACODAWCA PODKARPACIA 2007 w uznaniu za zasługi w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi
 • 2008 r. - PRZEJRZYSTA FIRMA – wyróżnienie przyznane przez DUN and Bradstreet potwierdzające prowadzenie jasnej i uczciwej polityki finansowej

Aby być na bieżąco z ofertą oraz super ofertami, zapisz się do naszego newslettera.